Red Bull Campus Clutch’ta üniversite elemeleri sona erdi

Dünyada ilk kez gerçekleştirilen, üniversiteler arası VALORANT turnuvası Red Bull Campus Clutch Türkiye Finali için geri sayım başlarken, üniversitelerini temsil eden öğrencilerin boy gösterdiği arenada, üniversite elemeleri tamamlandı.

AA ||  14 Mayıs 2021 Cuma

Red Bull Campus Clutch’ta üniversite elemeleri sona erdi

Red Bull açıklamasına göre, 80 üniversitenin kıyasıya yarıştığı turnuvada Türkiye Finali’nde yer almak için mücadele edecek 80 takım belli oldu.

Red Bull Campus Clutch’ta Türkiye şampiyonunun belli olacağı final ise 22 Mayıs’ta İstanbul Gençlik ve Eğlence Festivali’nde oynanacak. Üniversite öğrencilerinin ülkesini ve okullarını temsil etmesini sağlayan dünyanın en büyük üniversiteler arası global VALORANT turnuvası Red Bull Campus Clutch’ta üniversite elemeleri tamamlandı. Üniversite elemeleri sonunda toplam 80 takım, Türkiye Finali’nde yer alabilmek için mücadele etmeye hak kazandı.

80 üniversitede kurulan 5 kişilik takımların, VALORANT oyununda ülkelerini ve üniversitelerini temsil etmek için mücadele ettikleri elemeler sonunda Türkiye elemelerine yükselen 80 takım, 22 Mayıs’taki Türkiye Finali’nde karşılaşacak iki finalistten biri olmak için yarışacak. 5 oyun üzerinden 3 galibiyet alan takımın şampiyon olacağı final, İstanbul Gençlik ve Eğlence Festivali’nin (İGEF) de kapanış etkinliği olacak. Oyunseverler, İGEF’teki final karşılaşmasını Twitch.tv/RedBullTR hesabından canlı olarak seyredebilecek.

İGEF’teki final sonunda Türkiye şampiyonu olan takım, 53 ülke temsilcisinin katılacağı Dünya Finali eleme turuna katılmaya hak kazanacak. Eleme turunda başarılı olan finalistler ise Dünya Finali’nde mücadele edecek. Dünya Finali’nde şampiyonluğa uzanan üniversite takımı, 20 bin avroluk ödülün yanı sıra VALORANT Masters’ta mücadele eden dünyanın en iyi VALORANT oyuncularıyla tanışma fırsatını elde edecek.

Üniversite öğrencilerine özel ilk VALORANT turnuvası

2020 yılında piyasaya girdikten sonra gamer’ların ilgi odağı olan VALORANT’ı, yaklaşık 18 milyon oyuncu oynuyor. 5’er kişiden oluşan takımların karşı karşıya geldiği oyunda, bir maç 25 tur üzerinden kurgulanıyor. Twitch üzerinden Tek oyunun bir günde izlenme rekorunu 34 milyon izlenmeyle elde eden VALORANT, en çok oynanan oyun olma yolundaki gelişimini de sürdürüyor. Dünyanın en önemli ve yenilikçi VALORANT turnuvalarından biri olan Red Bull Campus Clutch, üniversite öğrencilerini bir araya getiren ilk VALORANT turnuvası olma özelliğine sahip.