Fatih Terim: "Galibiyeti hak etmedik"

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Schalke maçı sonrası konuştu.

MedyaSpor ||  25 Ekim 2018 Perşembe

Fatih Terim: "Galibiyeti hak etmedik"

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Şampiyonlar Ligi'nde Schalke ile oynadıkları maçın ardından açıklamalarda bulundu.

FATİH TERİM: "AÇIKÇASI DİRENDİK..."

Schalke karşısında özellikle ikinci yarı direndiklerini vurgulayan Fatih Terim, "Bir puan bizim için şans, eğer varsa... Tabii ki düşüncemiz bu değildi ama istemediğimiz şeyler de saha içerisinde gelişti. Belli bir süre sonra eşleşmeyi doğru yapabildik, küçük bir değişiklik yaptık, doğru eşleşmeleri bulduk ama bu kez de hücuma çıkarken çok top kaybı yaptık. Bu seviyelerde bunları cezalandırıyorlar. Açıkçası direndik. İlk yarı belki iyi başladık, Garry'nin şutu, Eren'in pozisyonu, topu tutmamız... İkinci yarı kaybedebilirdik." dedi.

"MUSLERA VE OZAN'A TEŞEKKÜR ETMEK LAZIM"

Galatasaray'da iyi oynayan iki ismi ön plan çıkaran Fatih Terim, "Muslera'ya teşekkür etmek lazım. Ancak en büyük teşekkürü 18 yaşındaki Ozan aldı." ifadelerini kullandı.

"BOŞUNA CEPHANELİK DEMEMİŞİZ"

Maçla ilgili değerlendirmelerine devam eden sarı-kırmızılı teknik adam "Schalke'nin kolay takım olmadığını söylemiştim. Su 1 puan bizi ayakta tuttu. Hala üst sıralar bize açık. Taraftarımız yanımızda durdu, boşuna cephanelik dememişiz. Hepsine teşekkür ederiz ve biz de direndik. İkinci yarı için söyleyeceğim bir şey yok, sadece direndik diyebiliyorum." açıklamasını yaptı.

"SELÇUK İNAN'I ALACAKTIM AMA..."

Erken değişiklik yapmayı düşündüğünü söyleyen Terim, "Bu bizim oyunumuz değil. Maçın 15. ve 20. dakikasında hamleler yapmak istedim ama Selçuk İnan'ı koyabilirdim onun da 75-80 dakika oynaması bu haliyle çok zor. Eğer bu 1 puan sizin yarışta tutuyorsa ve bu seyirciyle direniyorsanız, 3 puanda alacağınız zamanlar olacaktır." şeklinde konuştu.

"3 PUANI ALSAK İYİ OLURDU AMA HAK ETMEDİK"

Galibiyeti hak etmediklerinin altını çizen deneyimli teknik adam, "3 puanı alsaydık sıralama açısında iyi şeyler olacaktı ama açıkçası galibiyeti hak etmedik. Golü yeseydik fark da olabilirdi." dedi.

"BİRAZ ZAMAN İHTİYACIMIZ VAR"

Sarı-kırmızılı camiaya mesaj yollayan Fatih Terim, "Galatasaray taraftarı ve Türk futbolseverler şunu bilmeli, yavaş yavaş değişeceğiz. Galatasaray burada birçok maçı rakibe baskı yaparak, alanı daraltarak seyircisiyle kazandı. Biraz zamana ve değişikliğe ihtiyacımız var. Bunu da zaman içerisinde yapacağız." açıklamasını yaptı.

"SEZON BAŞINDAN BERİ HAYAL KIRIKLIĞI!"

"Hayal kırıklığı yaşıyor musunuz?" sorusunu cevaplayan Fatih Terim, "Sezon başından bu yana hayal kırıklığı yaşadığımız oyuncular var. Oluyor bunlar. Basın toplantılarında bana sürekli soruyorsunuz ben de devamlı değişeceğiz diyorum. Ocak'ta da değişeceğiz, Temmuz'da da değişeceğiz. Yavaş yavaş elimizden geldiğince değişeceğiz diyorum. Düşünebiliyor musunuz kramp giriyor çıkaramıyoruz, bir sakatlıktır gidiyor! Bunlara sığınmıyoruz ama 1 puanın da önemli olduğunu söylüyorum. İyi oyunu ileride telafi ederiz. Hayal kırıklığı oyuncular değil oyun!" dedi.

"İMZAYI ATARKEN 3 MAÇI BİLMİYORLAR MI?"

"Sık sık sakatlanan oyuncuların profesyonelliği sorgulanmalı mı?" sorusunu yanıtlayan Fatih Terim, "Eğer bir oyuncu çok sık sakatlanıyorsa, bu tabii ki sorgulanmalı. Herkes imzayı atarken, haftada 3 maç oynayacağını biliyor. Oyuncuların profesyonelce davrandığı yerler belli. Sahada profesyonel, masada profesyonel, antrenmanda profesyonel tamam ama saha dışında da profesyonel olmalı. Çok sık sakatlanan oyuncu sadece bizim takımda değil, Türkiye'de sorgulanmalı. Hırsızın hiç mi suçu yok?" diye konuştu.

"TEDESCO'YU DA TEBRİK EDERİM"

Terim, Schalke Teknik Direktörü Domenico Tedesco için ise "Domenico Tedesco'yu da tebrik ederim. İyi bir takımı olduğunu söylemiştim. Tedesco ileride iyi bir antrenör olacaktır." ifadelerini kullandı.

[RELATED]