Başakşehir, Serdar Aziz'le ilgileniyor mu? Açıklama geldi

Başakşehir, Serdar Aziz'le ilgileniyor mu? Açıklama geldi

Lider Medipol Başakşehir'de Başkan Göksel Gümüşdağ, transfer çalışmalarıyla ilgili bilgi verdi.
Serdar Aziz'den sonra onun da bileti kesildi

Serdar Aziz'den sonra onun da bileti kesildi

Teknik direktör Fatih Terim’in sezonun ilk yarısında istenilen performansı gösteremeyen Eren Derdiyok’u Antalya kampına götürmeme kararı aldığı öğrenildi.
"Gol sorunumuzu çözer, mutlaka alalım"

"Gol sorunumuzu çözer, mutlaka alalım"

Şenol Güneş, Başkan Orman ile yaptığı görüşmede eski oyuncusunun alınmasını devam şartları arasında gösterdi. Yönetim Trabzonspor ile görüşmelere hız verdi.
Tolgay Arslan'da sıcak gelişme

Tolgay Arslan'da sıcak gelişme

Beşiktaş'ta kadro dışı bırakılan Tolgay Arslan takıma dönüyor. Özür dileyen Tolgay, Şenol Güneş'in onay vermesi halinde Antalya kampında yer alacak.
Muğdat Çelik'e talip var

Muğdat Çelik'e talip var

Spor Toto Süper Lig'de sezonun ilk yarısını 17 puanla 15'inci sırada tamamlayan Akhisarspor'da transfer çalışmaları hız kazandı.
İşte Atatürk'ün tuttuğu takım

İşte Atatürk'ün tuttuğu takım

Ankaralı ünlü koleksiyoner Muhammet Yüksel, Mutafa Kemal Atatürk'ün tuttuğu takımı gösteren o belgeyi ortaya çıkardı...
Instagram'ın yeni gözdesi!

Instagram'ın yeni gözdesi!

Instagram'ın yeni gözdesi Olya Abramovich seksi pozlarıyla yürek hoplatıyor.
Barmenlikten modelliğe

Barmenlikten modelliğe

27 yaşındaki Kanadalı Misa Campo, California'da barmenlik yaptığı sırada bir fotoğrafçı tarafından keşfedilerek modelliğe adım attığını açıkladı.

Dostoyevski, “Yerlatından Notlar” kitabında “Bilincin her türlüsü acı verir, her türlüsü” der. Bilinci farkındalık ekseninde ele alıp yolumuza devam edersek, cümle haksız değil ama futbol özelinde noksan diyebiliriz.

Bilincin acı vermesi onu gereksiz kılmaz. Acıya rağmen bilinci muhafaza edebilmek ve hareketlerimizi ona göre düzenlemek toplumsal yaşamın ideal normlar içerisinde sürdürülebilmesi için elzemdir.

Taraftarlık doğası gereği, televizyonda her gördüğünden etkilenen bir kitlenin izlediği ve diğer mecralardan daha çok değer verdiği kulüp kanallarında sebebi ne olursa olsun başka insanların hedef gösterildiği bir program var olamaz.

Yeraltı sözcüğünü Yer6 olarak yazmak ile ulaştığı ‘ince’ mizah anlayışı ile demografisinin gönlünü çalan bir programın varlığı arz-talep bağlamında kabul edilebilir mi ?

“Uefa kupası var” diye müstehzileşirken üst köşedeki ‘altı’yı 6 yazma esprisi arasındaki ironiyi görmeleri mümkün olmayan kişilerin deklarasyonları ciddiye alınacak gibi olmasa da taraftarlık refleksinin gözlere çektiği perdeler bunu görmeye engel olabilir.

Zaman bize yeni spor yasasının şike ve teşvik konusunda caydırıcılık için değil, sadece şiddetin önlenmesi amacıyla çıkarıldığını öğretti. O halde en azından kendi hakimiyetimizdeki mecralarda o şikayet ettiğimiz körüklemeyi yapacak yayınlara yer vermemeye özen göstermek bir samimiyet göstergesidir. Tabi samimiyseniz.

Dostoyevski haklı: “Bilinç acı verir” ama ne kadar acı verse de, hele ki futbol özelinde “bilincin her türlüsü ihtiyacımız dahilinde, her türlüsü.”

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın!Tümer Topal Köşe Yazıları