Başakşehir, Serdar Aziz'le ilgileniyor mu? Açıklama geldi

Başakşehir, Serdar Aziz'le ilgileniyor mu? Açıklama geldi

Lider Medipol Başakşehir'de Başkan Göksel Gümüşdağ, transfer çalışmalarıyla ilgili bilgi verdi.
Serdar Aziz'den sonra onun da bileti kesildi

Serdar Aziz'den sonra onun da bileti kesildi

Teknik direktör Fatih Terim’in sezonun ilk yarısında istenilen performansı gösteremeyen Eren Derdiyok’u Antalya kampına götürmeme kararı aldığı öğrenildi.
"Gol sorunumuzu çözer, mutlaka alalım"

"Gol sorunumuzu çözer, mutlaka alalım"

Şenol Güneş, Başkan Orman ile yaptığı görüşmede eski oyuncusunun alınmasını devam şartları arasında gösterdi. Yönetim Trabzonspor ile görüşmelere hız verdi.
Tolgay Arslan'da sıcak gelişme

Tolgay Arslan'da sıcak gelişme

Beşiktaş'ta kadro dışı bırakılan Tolgay Arslan takıma dönüyor. Özür dileyen Tolgay, Şenol Güneş'in onay vermesi halinde Antalya kampında yer alacak.
Muğdat Çelik'e talip var

Muğdat Çelik'e talip var

Spor Toto Süper Lig'de sezonun ilk yarısını 17 puanla 15'inci sırada tamamlayan Akhisarspor'da transfer çalışmaları hız kazandı.
İşte Atatürk'ün tuttuğu takım

İşte Atatürk'ün tuttuğu takım

Ankaralı ünlü koleksiyoner Muhammet Yüksel, Mutafa Kemal Atatürk'ün tuttuğu takımı gösteren o belgeyi ortaya çıkardı...
Instagram'ın yeni gözdesi!

Instagram'ın yeni gözdesi!

Instagram'ın yeni gözdesi Olya Abramovich seksi pozlarıyla yürek hoplatıyor.
Barmenlikten modelliğe

Barmenlikten modelliğe

27 yaşındaki Kanadalı Misa Campo, California'da barmenlik yaptığı sırada bir fotoğrafçı tarafından keşfedilerek modelliğe adım attığını açıkladı.

Bir kavram bir yerde ne kadar fazla dile getiriliyorsa o kavramdan o kadar yoksunsunuz demektir.

Bu yüzden gelişmiş ülkelerde demokrasi, adalet gibi sözcükler bu kadar sık telaffuz edilmezler.

Bizdeyse apartman toplantısı yapılsa bu laflar havada uçuşur.

Fatih Terimsportmenliğe aykırı davranış”ları nedeniyle üç maç ceza aldı. “Sportmenliğe aykırı davranış” nedir, önce bunun açıklanması gerekir.

Tanımlarınızı doğru yapmazsanız, kuralların sınırını net bir biçimde çekmezseniz her zaman tartışmaya açık kararlara imza atmış olursunuz.

Hakem raporuyla küfür etmediği sabit birisi ne yapmış olabilir de bu: ırkçılıktan, el hareketinden ve tükürmeden daha betermiş kamuoyu bilmek zorundadır.

Bu afaki suçun içeriğini net biçimde dolduramayan herkes doğacak tartışmaların ve kaosun da sorumlusudur.

Adalet Tanrıçası olan Justitia (Eski Yunan mitolojisinde Themis) sağ elinde adaletin keskinliğini gösteren bir kılıç, sol elindeyse adaleti ve onun eşit şekilde dağıtılmasını simgleyen bir terazi tutar.

Justita’nın gözleri bağlıdır.

Terazinin kefelerinde ne olduğunu görmeden her iki tarafa da eşit davranmasını sağlamak için.

Fakat kanunların anayasaya uygunluğunu denetleyen mahkememizin girişini 2009 yılından bu yana bir themis heykeli süsler. Bu heykelin diğerlerinden farkı normalin tam tersi bir şekilde kılıç sol, terazi ise sağ elindedir ve gözleri açıktır.

Gözbağının altından çaktırmadan bakan TFF’nin ve PFDK’nın adil bir tutum göstermesini beklemekle elbette saflık ediyoruz.

Yine de ben adalet istemekten bıkmayacağım, onlar da çaktırmadan teraziye bakmaya devam edecekler ama bir gün tribünlerde birileri susmayı bırakıp Nietzsche’yi haklı çıkarırsa o zaman ne yapacaklarını merak ediyorum:

“Hak denen şey sözleşme olduğu yerden kaynaklanır, ama sözleşme olması için de belirli bir güçler dengesi olmalıdır… Adaleti kadının elinde bir terazi olarak temsil etmek kabul edilemez, çünkü yanıltıcıdır; doğru alegori adaleti terazi kefelerinin tam ortasına öyle bir yerleştirmek olmalıydı ki, kefeleri dengede tutabilsin. Ama adalet doğru temsil edilmediği gibi ona yanlış sözcükler söylettiriliyor. Adalet ‘herkese payını ver.’ demez; o her zaman ve yalnızca şunu söyler: ‘kısasa kısas.''

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın!Tümer Topal Köşe Yazıları