Başakşehir, Serdar Aziz'le ilgileniyor mu? Açıklama geldi

Başakşehir, Serdar Aziz'le ilgileniyor mu? Açıklama geldi

Lider Medipol Başakşehir'de Başkan Göksel Gümüşdağ, transfer çalışmalarıyla ilgili bilgi verdi.
Serdar Aziz'den sonra onun da bileti kesildi

Serdar Aziz'den sonra onun da bileti kesildi

Teknik direktör Fatih Terim’in sezonun ilk yarısında istenilen performansı gösteremeyen Eren Derdiyok’u Antalya kampına götürmeme kararı aldığı öğrenildi.
"Gol sorunumuzu çözer, mutlaka alalım"

"Gol sorunumuzu çözer, mutlaka alalım"

Şenol Güneş, Başkan Orman ile yaptığı görüşmede eski oyuncusunun alınmasını devam şartları arasında gösterdi. Yönetim Trabzonspor ile görüşmelere hız verdi.
Tolgay Arslan'da sıcak gelişme

Tolgay Arslan'da sıcak gelişme

Beşiktaş'ta kadro dışı bırakılan Tolgay Arslan takıma dönüyor. Özür dileyen Tolgay, Şenol Güneş'in onay vermesi halinde Antalya kampında yer alacak.

U20 Milli takım oyuncularımızla ilgili yapılan yorumlarda genellikle gençlerimize sahip çıkıldığını görüyorum ve bu tabi hoş bir durum. Zira U20 Dünya Kupasını da izleyenler ve yorumlayanlar ülkemizin genç spor beyinleri. En yaşlımız Ali abi (Ali Ece) bu da tabi yorumları asmak-kesmek çerçevesinden çıkarıyor. Bu güzel ama yorumları tek taraflı da yapmamalıyız bence.

Fransa'nın fiziksel olarak bizi ezmezisini çok normal karşılamak ve suçu sadece altyapı hocalarına, genç oyunculara şans vermeyen teknik adamlarımıza veya trajik komik bir yönetime sahip olan TFF'na atmak yeterli değil.

Bizim çocuklarını şımartan ebeveynler gibi bir role de bürünmememiz lazım.

Turnuvanın en kolay grubundan zorla çıktık ve çıkar çıkmaz da ezilerek yenildik. Bu tabloya bakıp da çocuklar sizin hiç suçunuz yoktur demek olmaz. O zaman Iraklı çocuklara, Özbek çocuklara, Koreli çocuklara ne diyeceksiniz?

Efendim bizde altyapıya bütçe ayrılmıyor, oynamaya saha yok, yetiştirmeye hoca yok vs doğru da Irak'ta var mı? Buna rağmen Irak'lı çocuklar nasıl savaşıyor? Özbekler nasıl savaşıyor, Kore'liler nasıl koşuyorlar?

Bizim gençlerin en ihtiyaç duymadığı konu bu zaten. Şımartılmak. Biz sırf şımarıklığı yüzünden kaç yeteneği heba etmiş bir ülkeyiz. Batuhan'ından tut da Sercan'ına, Serdar Özkan'ına kadar sürüyle isim var.

Bizim çocuklarımız çalışmayı sevmiyor! Genel olarak Türk halkı zaten çalışmayı sevmiyor. Belki de bizim onlara ilk olarak, ahlak dersi olarak evvela çalışmayı sevdirmemiz lazım!

Fransız oyuncular bizimkilerin boy ve kilo olarak 2 katı olabilir, sanki onlar A takım da biz U15 takımı gibi durabiliriz. Bu mesele değil ki! İspanyol çocuklar da Fransız'ların yarısı kadardı ama Fransız'ları çok kolay yendiler, top göstermediler. Siz de yeteneklisiniz. Madem güçlü olamıyorsunuz, bari akıllı olun, tekniğinizi kullanın diyeceğim ama yok, bizim oyuncular abileri gibi topu birine (Arda'ya, Kerim'e) atıyorlar sonra o dripling yapsın da gol atsın diye öylece onu izliyorlar. Topsuz oyunu herhalde Türkler kadar bilmeyen bir futbol ülkesi de azdır.

Salih bu ülkenin en büyük potansiyelli oyuncusu, yeteneğine hayranım ve Trabzon'da kendisine küfür edilmiş, gerçekten yazıklar olsun ama Salih yıldız olacaksa o küfürleri duymamasını da öğrenecek. Küfürler yüzünden demoralize olması, hele hele oynamaması büyük amatörlük.

Bana küfür ettiler, hiç moralim yerinde değil o yüzden ben bir final maçına, eleme maçına, hem de takımın en çok umut bağlanan oyuncusu olarak çıkmayacağım demek tam bir amatörlük. Quintero'nun neler yaptığını gördünüz mü? Kolombiya'da Quintero dışında doğru dürüst bir santrforları var başka da adam yok ama çocuk "ulan her topu da bana atıyorsunuz, bittim, öldüm, yoruldum" dedi mi? Bir sürü şutunu Kore kalecisi çıkardı hiç "off girmiyor işte" deyip oyundan düştü mü? Sürekli denemedi mi? Zorlamadı mı?

90+4'te gitti frikiğin başına kendinden emin vurdu attı golünü. Ayakları titremedi, ağlayıp zırlamadı...

Bizim ülke gençliğimizin sadece sportif olarak değil, karakter olarak da geliştirilmesi gerekiyor.

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın!Sinan Yılmaz Köşe Yazıları