Başakşehir, Serdar Aziz'le ilgileniyor mu? Açıklama geldi

Başakşehir, Serdar Aziz'le ilgileniyor mu? Açıklama geldi

Lider Medipol Başakşehir'de Başkan Göksel Gümüşdağ, transfer çalışmalarıyla ilgili bilgi verdi.
Serdar Aziz'den sonra onun da bileti kesildi

Serdar Aziz'den sonra onun da bileti kesildi

Teknik direktör Fatih Terim’in sezonun ilk yarısında istenilen performansı gösteremeyen Eren Derdiyok’u Antalya kampına götürmeme kararı aldığı öğrenildi.
"Gol sorunumuzu çözer, mutlaka alalım"

"Gol sorunumuzu çözer, mutlaka alalım"

Şenol Güneş, Başkan Orman ile yaptığı görüşmede eski oyuncusunun alınmasını devam şartları arasında gösterdi. Yönetim Trabzonspor ile görüşmelere hız verdi.
Tolgay Arslan'da sıcak gelişme

Tolgay Arslan'da sıcak gelişme

Beşiktaş'ta kadro dışı bırakılan Tolgay Arslan takıma dönüyor. Özür dileyen Tolgay, Şenol Güneş'in onay vermesi halinde Antalya kampında yer alacak.

Tesadüf, daha geçen gün futbol bilgisine güvendiğim ağabeylerimle toplanmış kahve içip sohbet ediyorduk.

Biri "Batalla ile Daum arasında sorun varmış, ciddi bir şey sanırım" dedi.

"Ne olmuş?" diye sordum. "Batalla kaleye uzak oynamaya başladığı için sorun yaşamış. Ben rakip kaleye yakın oynamazsam verimli olamam" diyormuş. "Haklı görünüyor" dedi.

"Evet, bireysel olarak ortasahaya değil rakip kaleye yakın oynadığında daha verimli olacağı kesin ve fakat Daum da bu konuda çok tecrübeli ve benim çok saygı duyduğum biri" dedim. Aklıma Aragones tarafından 4-4-2'nin göbeğinde oynatıldığında ezilen, kariyerinin en kötü maçlarını çıkaran Alex geldi. Zira ne kadar benzer oyuncular olduğunu anlatmama gerek yok.

Mersin galibiyetinden sonra, daha 3-4 hafta önce futbolcular gece saat 04 gibi Bursa'ya inip doğruca tesislere gitmiş ve idman yapmışlardı. Futbolcularla arası iyi olmayan bir teknik adamın bunu yaptırabilmesi imkansız, gerçekten şaşırdım bu Batalla olayına.

Konuşmanın devamında tek sorunun bu olamayacağını söyledi muhabbet ettiğimiz ağabey... "Batalla zaten Bursa'ya bedava geldi, en yüksek maaşı da haketti buna rağmen çok uzun süre 800 bin lira maaşla oynadı. Takımı 3 senedir sırtında taşıyor bu çocuk. Ona rağmen Bangura'lara paralar saçılırken bu çocuk sözleşmesinin sonlarına yaklaşana kadar hatırlanmadı. Aptal bir adam da değil. Babası da futboldan gelme sanırım. Babası da akıllı bir adam. Bunlar bilmiyor mu üç kuruşluk adamlara saçılan paraları? 800 bin nedir yahu? Türkiye'de topa vurmayı bilmeyen adamlar 1.5 milyon alıyorlar... Batalla bu durumlarda hep 'taraftarlar beni seviyor, burada bırakmak istiyorum, jubile yapacağım, ailemle birlikte mutluyuz' vs diyordu. Ne oldu? Çocuğun iyi niyetini kullandılar. Beşiktaş buna 2 milyon önerdi. 800 nereye, 2 milyon nereye? Beşiktaş'a gidemeyeceğini, taraftara bunu açıklayamayacağını söylemişti. Gitti yine Bursaspor'la sözleşme uzattı. Kaça 1.1 Milyona... 2017'e kadar sözleşmesi var. Hep jubilemi yapacağım diye sineye çekti. Ne oldu da sonunda canına tak etti onu bilmiyorum" dedi.

Ardından seneye Türk statüsünde oynayacağından ve dört büyüklerin kendisini almak isteyeceğinden bahsettik. Konuşmayı sürdüren ve bizi bilgilendiren ağabey bunu sanmadığını söyledi. "Gitse üç büyüklere falan şimdiye kadar giderdi" dedi.

"Transferin son gününde Moskova'dan 8 milyon teklif geldi Batalla'ya, başkan satmadı" dedi. "Nasıl olur ağabey!" dedim. Bu adam 29 yaşında! "Teklif 3 milyonla başladı. Biliyorsun transferin son gün fiyatı başka olur, ilk gün fiyatı başka... Son gün Ruslar mecbur kaldı 8'e kadar çıktılar. Merhum başkan 20 de verseler satmam dedi. Taraftar bana ne der diye düşündü. Amatörce tabi..." dedi.

Gerçekten bir futbolcu ederi bulununca satılmalı diye düşündüm yeniden. (28-29 yaşlarında yabancı statüsünde bir oyuncuya 8 Milyon ne demek yahu?)

Tüm bunlara rağmen Batalla'nın kendisini haklıyken haksız duruma düşürdüğünü söyledim. Şu da var ağabey dedim. "Daum geldiğinden beri hücum belki halen işlemiyor ama Bursaspor kolay gol yiyen takım hüviyetinden uzaklaştı. Belki Batalla eskisi kadar rakip kaleye yakın değil fakat Bursa da eskisi kadar kötü savunma yapmıyor. Yaz transfer döneminde yapılan rezil kadro planlaması ki yıldız diye alınan oyuncuların iyi değil, vasat futbollarını oynaması için zaten en az 6 ay futbol oynaması gerekiyordu. Savunma dörtlüsü ve kale neredeyse sil baştan kuruldu. Ortasahada özellikle kanatlarda yaratıcı oyuncu bayağı eksik, ön libero mevkii idare etmelik Yasin Antep'te sakatlanmadan önce yükselişteydi ama ağır sakatlık geçirdi. Şuan Şamil-Yasin ön libero hattı düşmemeye oynayan bir takımın ön libero hattı gibi. Santrforu profesyonellikten nasibini almamış. Bursa'nın neresinden tutsan elinde kalıyordu. Daum enkazın kralını devraldı ve bence hiç de kötü gitmiyor. Bu kadar kötü bir kadro planlaması yapılmasının yönetimle beraber en büyük suçlusu Hikmet Karaman olmasına rağmen onun gönderiliş şekli bugün bu durumu yarattı. Hikmet Karaman gönderilmeden önce adını yazıda vermeyeyim x bir futbolcu, bir yöneticiyle sigara içip hocanın altını kazıyordu. Sonra o 'x' futbolcuların gönderttiği hocanın yerine x'in de sevdiğini tahmin ettiğim Daum geldi. Şimdi o 'x', hoca gönderebiliyorsa, Batalla da hayli hayli gönderir.

Sen bu kadar berbat bir şekilde kulüp yönetirsen, futbolcunla birlik olup hoca gönderir, hoca seçersen. Yarın Batalla'ya 'profesyonel davranmıyor yaa' demeye hakkın nasıl olabilir ki?" dedim.

Sonra aklıma tüm dünyada siyasetçilerin kullanmayı çok sevdiği bir söz geldi. "Herkes hak ettiği gibi yönetilmeye mahkumdur"

Uzun lafın kısası öyle yönetime böyle Batalla!

YORUMLAR

Bingo 23 Kasım 2013 Cumartesi 16:29

Helal Olsun, Kalemine Sağlık...


Sinan Yılmaz Köşe Yazıları