Başakşehir, Serdar Aziz'le ilgileniyor mu? Açıklama geldi

Başakşehir, Serdar Aziz'le ilgileniyor mu? Açıklama geldi

Lider Medipol Başakşehir'de Başkan Göksel Gümüşdağ, transfer çalışmalarıyla ilgili bilgi verdi.
Serdar Aziz'den sonra onun da bileti kesildi

Serdar Aziz'den sonra onun da bileti kesildi

Teknik direktör Fatih Terim’in sezonun ilk yarısında istenilen performansı gösteremeyen Eren Derdiyok’u Antalya kampına götürmeme kararı aldığı öğrenildi.
"Gol sorunumuzu çözer, mutlaka alalım"

"Gol sorunumuzu çözer, mutlaka alalım"

Şenol Güneş, Başkan Orman ile yaptığı görüşmede eski oyuncusunun alınmasını devam şartları arasında gösterdi. Yönetim Trabzonspor ile görüşmelere hız verdi.
Tolgay Arslan'da sıcak gelişme

Tolgay Arslan'da sıcak gelişme

Beşiktaş'ta kadro dışı bırakılan Tolgay Arslan takıma dönüyor. Özür dileyen Tolgay, Şenol Güneş'in onay vermesi halinde Antalya kampında yer alacak.
Muğdat Çelik'e talip var

Muğdat Çelik'e talip var

Spor Toto Süper Lig'de sezonun ilk yarısını 17 puanla 15'inci sırada tamamlayan Akhisarspor'da transfer çalışmaları hız kazandı.
İşte Atatürk'ün tuttuğu takım

İşte Atatürk'ün tuttuğu takım

Ankaralı ünlü koleksiyoner Muhammet Yüksel, Mutafa Kemal Atatürk'ün tuttuğu takımı gösteren o belgeyi ortaya çıkardı...
Instagram'ın yeni gözdesi!

Instagram'ın yeni gözdesi!

Instagram'ın yeni gözdesi Olya Abramovich seksi pozlarıyla yürek hoplatıyor.
Barmenlikten modelliğe

Barmenlikten modelliğe

27 yaşındaki Kanadalı Misa Campo, California'da barmenlik yaptığı sırada bir fotoğrafçı tarafından keşfedilerek modelliğe adım attığını açıkladı.

Mehmet Demirkol, her ne kadar çıkıp gazete haberleri üzerinden anlık konuşuyor sanılsa da sabahları erkenden kalkıp gazeteleri tek tek tarıyor ve kafasında bir şablon oluşturuyor. Bu sayede konular üzerinde düşünecek, argümanlar ve metaforlar üretecek zamanı oluyor. Gelin görün ki yorumculuk yaptığı ‘Spor Servisi’ programı içerisinde pazartesi sabahı yapılan ani bir canlı bağlantıya hazırlıksız yakalandı.

Mehmet Demirkol’u uzun zamandır takip edenler, O’nun ülkemizde oldukça dar bir havzada cereyan eden yorumların dışına çıkabilen ender insanlardan birisi olduğunu bilirler.

Her ne kadar ertesi gün kendine yakışanı yapıp konuşmanın üslubu nedeniyle özür dilese de bu, konuşmanın içeriğini aklamaya yetmiyor.

**************************************************************************************

Sercan: “Hamit ve Nuri Ağabey bana yardımcı oluyorlar. Gökhan ve Ömer’i de unutmamak lazım. Onlar da iyi Türkçe konuşuyorlar. Sürekli onlarla dolaşıyorum, Türkçe öğrenmeye çalışıyorum” diyen iyi niyetli bir genç. Orada bir yerde kendi dilini korumasına yardımcı olacak  ülke çapında bir eğitim yapılanmasını da bizzat yetkililere başvurup düzenleyecek değil.

Sercan’ın bu ‘eksikliği’nin sorumluluğu kendisine değil, siyasi ve sosyal yapılanmayı sağlayamayanlara ait olduğu gibi; Sercan’ın milli takıma davet edilmesi de aynı zihniyetteki yetkililerin burada başka Sercan’lar yetiştirememesindendir.

Gurbetçi oyuncular Almanya’dan buraya “bir yabancı olmak” için geliyor  ve bunun lisanla bir alakası yok.  Eğer olsaydı, 23.12.2012 tarihinde oynanan Trabzonspor – Galatasaray maçında Hamit Altıntop tribünlere dönüp sessizce isyan etmezdi.

Türkçe konuşan ve yıllarca milli takıma hizmet etmiş bir futbolcunun dahi kendisine tepki (!) gösteren seyircilere göğsünün ortasındaki ay-yıldızı göstermek zorunda kalmasıdır asıl mesele.

Hamit Altıntop “Ben Türk’üm, unutmayın” dedirtiyorsak bu bizim ayıbımızdır, Hamit’in değil.

**************************************************************************************

Mustafa Denizli bu konuda eurosport.com’a yaptığı açıklamada: “Muzzy İzzet için de aynı durum söz konusu olmuştu.  Futbol dile indirgenemez. dedi.

Madem Mustafa Denizli, Kıbrıslı bir ailenin İngiltere’de doğmuş ve hiç Türkçe bilmeyen çocuğu Muzzy İzzet’ten bahsetmiş. Ben de Mehmet Demirkol’a, Aurelio tartışmaları alevlendiği sırada kendi verdiği Muzzy İzzet örneğiyle yanıt vereyim:

“Bir vatansever neye üzülmelidir? Aurelio'nun milli takımda oynamasına mı? Yoksa 70 milyonluk bir ülkede, hem de %60'ı 30 yaşın altında olan bir ülkede bunun olmasına mı? 
Brezilya Milli Takımı Teknik Direktörü Dunga onu yolda görse tanımaz. Parreira onu, ancak Türkiye'ye geldiğinde ondan haberdar olan Alex'ten duydu. Türkiye'nin en iyilerinden olduğu için Türk Milli Takımı'na çağrılan Marco, Brezilya'da klasman dışı. İşte bir vatansever buna üzülür. 
Futbolla yatıp futbolla kalkan 70 milyonluk bu genç ülke, evrensel anlamda yeterli oyuncu yetiştiremiyorken, Almanya 3.5 milyonluk Türk cemaatinden İlyas Tüfekçi'den bu yana 25 yıldır durmaksızın oyuncu çıkarıyor. Son furya Halil, Hamit, Nuri, Yıldıray, Sezer, Uğur İnceman, Nizamettin Çalışkan vs. vs. İşte bir vatansever asıl bunu sorun eder kendine.

Ben de diyorum ki:

Vatansever, bir futbolcunun ne dilini ne de geldiği ülkeyi sorun etmelidir kendine.

Vatansever, ona kollarını açıp gelen adamlara “Ben de sizdenim” dedirtecek hareketler yapmak zorunda bıraktığında utanmalıdır.

Vatansever, o sevdiği vatanına hizmet için geleni kucaklamalıdır.

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın!Tümer Topal Köşe Yazıları