Başakşehir, Serdar Aziz'le ilgileniyor mu? Açıklama geldi

Başakşehir, Serdar Aziz'le ilgileniyor mu? Açıklama geldi

Lider Medipol Başakşehir'de Başkan Göksel Gümüşdağ, transfer çalışmalarıyla ilgili bilgi verdi.
Serdar Aziz'den sonra onun da bileti kesildi

Serdar Aziz'den sonra onun da bileti kesildi

Teknik direktör Fatih Terim’in sezonun ilk yarısında istenilen performansı gösteremeyen Eren Derdiyok’u Antalya kampına götürmeme kararı aldığı öğrenildi.
"Gol sorunumuzu çözer, mutlaka alalım"

"Gol sorunumuzu çözer, mutlaka alalım"

Şenol Güneş, Başkan Orman ile yaptığı görüşmede eski oyuncusunun alınmasını devam şartları arasında gösterdi. Yönetim Trabzonspor ile görüşmelere hız verdi.
Tolgay Arslan'da sıcak gelişme

Tolgay Arslan'da sıcak gelişme

Beşiktaş'ta kadro dışı bırakılan Tolgay Arslan takıma dönüyor. Özür dileyen Tolgay, Şenol Güneş'in onay vermesi halinde Antalya kampında yer alacak.
Muğdat Çelik'e talip var

Muğdat Çelik'e talip var

Spor Toto Süper Lig'de sezonun ilk yarısını 17 puanla 15'inci sırada tamamlayan Akhisarspor'da transfer çalışmaları hız kazandı.
İşte Atatürk'ün tuttuğu takım

İşte Atatürk'ün tuttuğu takım

Ankaralı ünlü koleksiyoner Muhammet Yüksel, Mutafa Kemal Atatürk'ün tuttuğu takımı gösteren o belgeyi ortaya çıkardı...
Instagram'ın yeni gözdesi!

Instagram'ın yeni gözdesi!

Instagram'ın yeni gözdesi Olya Abramovich seksi pozlarıyla yürek hoplatıyor.
Barmenlikten modelliğe

Barmenlikten modelliğe

27 yaşındaki Kanadalı Misa Campo, California'da barmenlik yaptığı sırada bir fotoğrafçı tarafından keşfedilerek modelliğe adım attığını açıkladı.

Terim, iki yıl önce aldığı karar gereğince bugüne kadar hakemler hakkında en ufak bir yorum yapmadı. Bırakın başka takımların maçlarını, kendi maçlarındaki rakipleri için bile “Penaltıları irdelenmeli” deyip karşı tarafın mücadelesine gölge düşürmedi.

Şimdiye kadar “örnek kişi”ydi ama bir gün olsun bu sessizliğinin takdir edildiğini görmedim.

Mersin İdman Yurdu maçı sonrasıysa neredeyse hiç kimse, bir teknik adamın neden bu kadar saçma bir sebepten ötürü oyundan atıldığını tartışmadı, tartışmak istemedi. “Bakalım kaç maç alacak?” lı sevinç yazıları ortalığı süslemeye başladı. Doğrudur. Fatih Hoca, karar sonrası yaptıklarıyla cezayı haketmiştir ama meselemiz bu değil, olmamalı.

Siz kurum olarak kararlarınızla, oyunun aktörlerini ve kamuoyunu hakkaniyetli olduğunuza inandıramazsanız, insanlar gün gelir isyan eder.

Bir zamanlar bu direnci saha dışında gösteren Şenol Güneş yalnız bırakıldı ve sistemin dişlileri ona aman vermedi çünkü isyan, futbol sermayesinin selameti için bir tehlikedir ve bu makinenin önünde kolay kolay kimse duramaz.

Fatih Hoca artık “daha hırslı” ve mücadeleye kararlı ama bu durum, çabalamayacakları anlamına gelmiyor.

O yüzden şunu anlamamız gerek:

Terim’in tepkisi, Zokora’nın Emre’ye tekmesidir.

Saha dışında sağlanmayan adalete bir isyandır. Yöntemleri farklı olsa da Terim’in de Güneş’in de yaptığı konuşmak, isyan etmektir.

Mayıs 1968’de susup yerlerine oturmayı seçmeyenler kirli düzene baş kaldırdıklarında sloganlarından birisi  “Sous les pavés, la plage!” dı.

Kaldırım taşlarını yerinden oynatmak, onları düzene savurmak zordur ama o insanların sayesinde artık hepimiz biliyoruz ki:

“Kaldırım taşlarının altında kumsal var...”

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın!Tümer Topal Köşe Yazıları