Başakşehir, Serdar Aziz'le ilgileniyor mu? Açıklama geldi

Başakşehir, Serdar Aziz'le ilgileniyor mu? Açıklama geldi

Lider Medipol Başakşehir'de Başkan Göksel Gümüşdağ, transfer çalışmalarıyla ilgili bilgi verdi.
Serdar Aziz'den sonra onun da bileti kesildi

Serdar Aziz'den sonra onun da bileti kesildi

Teknik direktör Fatih Terim’in sezonun ilk yarısında istenilen performansı gösteremeyen Eren Derdiyok’u Antalya kampına götürmeme kararı aldığı öğrenildi.
"Gol sorunumuzu çözer, mutlaka alalım"

"Gol sorunumuzu çözer, mutlaka alalım"

Şenol Güneş, Başkan Orman ile yaptığı görüşmede eski oyuncusunun alınmasını devam şartları arasında gösterdi. Yönetim Trabzonspor ile görüşmelere hız verdi.
Tolgay Arslan'da sıcak gelişme

Tolgay Arslan'da sıcak gelişme

Beşiktaş'ta kadro dışı bırakılan Tolgay Arslan takıma dönüyor. Özür dileyen Tolgay, Şenol Güneş'in onay vermesi halinde Antalya kampında yer alacak.
Muğdat Çelik'e talip var

Muğdat Çelik'e talip var

Spor Toto Süper Lig'de sezonun ilk yarısını 17 puanla 15'inci sırada tamamlayan Akhisarspor'da transfer çalışmaları hız kazandı.
İşte Atatürk'ün tuttuğu takım

İşte Atatürk'ün tuttuğu takım

Ankaralı ünlü koleksiyoner Muhammet Yüksel, Mutafa Kemal Atatürk'ün tuttuğu takımı gösteren o belgeyi ortaya çıkardı...
Instagram'ın yeni gözdesi!

Instagram'ın yeni gözdesi!

Instagram'ın yeni gözdesi Olya Abramovich seksi pozlarıyla yürek hoplatıyor.
Barmenlikten modelliğe

Barmenlikten modelliğe

27 yaşındaki Kanadalı Misa Campo, California'da barmenlik yaptığı sırada bir fotoğrafçı tarafından keşfedilerek modelliğe adım attığını açıkladı.

Benfica – Fenerbahçe maçı sonrası sosyal medyada güzel şakalar gördüm fakat taraftarlığın doğasını kavrayamayanlar bu nükteleri saldırgan buldular.

Bizim, başarı veya başarısızlık anlarında bu tavırları artık anlayışla karşılamamız lazım çünkü son 15 yılda iyice belirginleşen bu kutuplaşmada geri dönülemez bir noktadayız.

Örneğin bazen kafalar o kadar bulanıyor ki, “düzgün genç yazar" diye nitelendirilen bir kalem, Albayrak'ın Terim için son 1.5 - 2 yıldır söylediği"Ay Lav Yu Hocam" lafını:

“Okyanus ötesine selam var, biz mesajı aldık” diye yorumlayıp koca bir takımın emeğine en ufak bir araştırma yapmadan çamur atabiliyor.

Yanlışını söylediğinizdeyse kendini düzeltme ihtiyacı hissetmiyor.

Bu, “rakibimizin penaltıları irdelensin” demek kadar saygısızca bir davranış.

Aynı kişinin aylar sonra zararsız şakaları “çirkin” olarak değerlendirmesi ve kendisinin göstermediği saygıyı beklemesi gülünç bir durum ama o bunun farkında bile değil.

İşte fanatizm budur.

Son 15 yılda iki takım taraftarı kendi aralarında : “Avrupa'da Türk takımlarını destekleyenler ve desteklemeyenler.” olarak ikiye ayrılmış durumda.

Bir eski nesil, futbolda yıllarca yurtdışında ezilmişliği yaşadığı için ne olursa olsun Türk takımlarını destekliyor.

O dönemleri yaşamamış yeni nesil ve daha fanatik kesimse haliyle işin dalgasında. Her iki grubun da motivasyonu haklı sebeplere dayanıyor. Kızmaya hakkımız yok.

Haklılar çünkü değil son 15 yılı, sadece son 2 sezonu değerlendirsek bile yeteri kadar ayrıştırıcı hadise gerçekleşti.

Bu kadar sağlıksız bir ortamda 20 yıl önceki gibi temiz duygularla tüm kulüplerin birbirlerini desteklemesinin pek mümkün olmadığını fark etmek, karşı tarafa “çirkin” demeden önceyse aynaya bakmak gerekiyor.

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın!Tümer Topal Köşe Yazıları