Başakşehir, Serdar Aziz'le ilgileniyor mu? Açıklama geldi

Başakşehir, Serdar Aziz'le ilgileniyor mu? Açıklama geldi

Lider Medipol Başakşehir'de Başkan Göksel Gümüşdağ, transfer çalışmalarıyla ilgili bilgi verdi.
Serdar Aziz'den sonra onun da bileti kesildi

Serdar Aziz'den sonra onun da bileti kesildi

Teknik direktör Fatih Terim’in sezonun ilk yarısında istenilen performansı gösteremeyen Eren Derdiyok’u Antalya kampına götürmeme kararı aldığı öğrenildi.
"Gol sorunumuzu çözer, mutlaka alalım"

"Gol sorunumuzu çözer, mutlaka alalım"

Şenol Güneş, Başkan Orman ile yaptığı görüşmede eski oyuncusunun alınmasını devam şartları arasında gösterdi. Yönetim Trabzonspor ile görüşmelere hız verdi.
Tolgay Arslan'da sıcak gelişme

Tolgay Arslan'da sıcak gelişme

Beşiktaş'ta kadro dışı bırakılan Tolgay Arslan takıma dönüyor. Özür dileyen Tolgay, Şenol Güneş'in onay vermesi halinde Antalya kampında yer alacak.
Muğdat Çelik'e talip var

Muğdat Çelik'e talip var

Spor Toto Süper Lig'de sezonun ilk yarısını 17 puanla 15'inci sırada tamamlayan Akhisarspor'da transfer çalışmaları hız kazandı.
İşte Atatürk'ün tuttuğu takım

İşte Atatürk'ün tuttuğu takım

Ankaralı ünlü koleksiyoner Muhammet Yüksel, Mutafa Kemal Atatürk'ün tuttuğu takımı gösteren o belgeyi ortaya çıkardı...
Instagram'ın yeni gözdesi!

Instagram'ın yeni gözdesi!

Instagram'ın yeni gözdesi Olya Abramovich seksi pozlarıyla yürek hoplatıyor.
Barmenlikten modelliğe

Barmenlikten modelliğe

27 yaşındaki Kanadalı Misa Campo, California'da barmenlik yaptığı sırada bir fotoğrafçı tarafından keşfedilerek modelliğe adım attığını açıkladı.

13 Eylül 2014 tarihinde oynanan Galatasaray - Eskişehirspor maçının ardından Hürriyet’te Ali Naci Küçük imzasıyla şöyle bir haber çıktı:

"Sneijder dün gece Prandelli'nin elini sıkmadan soyunma odasına gitti."

Haber için seçilen fotoğraf karesi böyle bir intiba bırakırken, maç kameraları bunun aksini gösteriyordu.

Ali Naci Küçük’se twitter’dan kendisini şöyle savundu:

“Benim geçtiğim haberde ‘elini sıktı, tepki olarak soyunma odasına gitti.’ şeklinde idi. Gazetenin bu hatasından ötürü özür dilerim”

Peki Hürriyet neden böyle bir değişiklik yaptı?

Söyleyeyim:

Medyanın Özkan Olcay’ın maç sonundaki açıklamalarını çarpıtıp: “teknik heyetten hesap soracağız” şeklinde neden yayına verdiyse ondan.

***

Artık öyle bir noktaya geldik ki ne TFF’nin ne atanmış başkanının ne de diğer unsurların tutarsızlıklarını yazmamın bir manası var.

Sadece TFF’nin değil, SPK’nın, Borsanın, Maliye’nin, GSGM’nin, havuz medyasının, yorumcuların tavırları ortada.

Mustafa Denizli gibi bir hoca: "Şu çok açık görünüyor ki Cemali de Pandev de Galatasaray'ın futbolcusu değil." demesi Muslera’nın elleri küçük demesinden daha garip mesela.

Hakan Ural’ın: "Volkan ile Melo'nun aynı seviyede tartışılmasını kabul etmiyorum. Aynı seviyede değiller. Ben Volkan olsam Melo ile aynı seviyede tartışılıyorum diye çok üzülürüm. Terbiyesizlik, ahlaksızlık yapmıyorum ki.." demesiyse garip değil.

Nitekim Ural spor yorumcusu da değil.

***

Asıl baklayı ağzından çıkaran isimse ROK oldu. Eskiden canlı yayında mesajlaşacak kadar sevdiği Ünal Aysal’ın misyonunu tamamladığını iddia edip yeni başkan istiyor.

Şimdi isim vermeyeyim ama bazı kişiler bazı ifadeleri icazetsiz kullanmazlar. Malum.

Ben “Aysal’ın sonu” başlıklı yazımda başkanı özellikle Terim’in gönderiliş biçimiyle çok eleştirmiştim. Hala da o şeklin ve zamanlamanın karşısındayım ama açık olan şu ki:

Ünal Aysal’dan kurtulmak için yukarıda saydığım kurumlar büyük bir ittifak kurmuşlar ve içeriden de destekçileri var.

Ünal Aysal, Fikret Orman: “Ben Çarşı’yı savunamam” dediği zaman “Gezi” dediği için,

Twitter yasağına karşı “kabul edilemez” açıklaması yayınlatıp ısınmaya çıkan oyuncuların sırtına twitter adresi yazdırttığı için,

En çok da “bu ateş üfleyerek sönmez” dediği için çok dostunun olduğunu sanmıyorum.

O ateşi söndürmek için halkın temsilcisi(!) AKP, CHP, MHP adeta seferber olup kanunları değiştirdikleri tertemiz bir düzenden bahsediyoruz nihayetinde.

”Son kale” Aziz Yıldırım’ın yeniden yargılama sözü alır almaz, “Ali İsmail Korkmaz” diye bağıran tribünlere çalımı basması bu coğrafyayı iyi tanımasından.

Çok iyi biliyor ki bu ülkede sırtını siyasete dayayanın sırtı yere gelmez.

Açık açık “Biz sizi değiştireceğiz” demesi de bu güvenden kaynaklanıyor.

Yıldırım’ın amacı Aysal gider gitmez yeni Galatasaray başkanıyla kolkola pozlar verip her şeyi ‘normal’e çevirmek. Kendisini hapishanede ilk ziyarete koşanlardan birisinin Adnan Polat olduğunu anımsarsak bu tehlikenin o kadar da uzak olmadığını anlarız gibime geliyor.

Fakat ben Galatasaraylıların Aziz Yıldırım’ın bu talebini sahiplenmeyi ve kulübü yeni bir Adnan Polat’a teslim edip bürokrasinin kucağına oturtmayı düşünmeyeceklerini umuyorum.

Yoksa... Adnan Polat.

YORUMLAR

alperen 15 Eylül 2014 Pazartesi 13:06

süper analiz çok ama çok tebrik ederim...

U-topie 15 Eylül 2014 Pazartesi 16:32

Doğru mantık silsilesi..50 yıldır hafta sonu programlarını GS maç programına göre oluşturan bizleri çok şükür futboldan soğuttular.Bu projeyi de gerçekleştirmeyi başarırlarsa GS ile ilişkilerimizi askıya alıp dondurmaktan başka çare bırakmamış olurlar..Umalım GS camiası bu projenin figuranı olmaz..U-topie

fırat kasımoğlu 15 Eylül 2014 Pazartesi 19:01

Bir Adnan Polat yanlısıyım.Gönderiliş şekli çok gücüme gitmişti fakat Aziz Yıldırım ile olan yakınlığının izahı yok. İnşaallah tekrar kulübün başına geçmez.Tespitleriniz çok yerinde,En önemlisi kısa ve net yazmışsınız (Bazı GS yazarlarına örnek olur inş :) )

Alfa 16 Eylül 2014 Salı 18:21

Sistemli bir karalama aşağılama kampanyası her yoldan yapılıyor,Ünal Aysal geldiğinden beri uygulanıyor, bazı yöneticiler içeriden kuyusunu kazıyor,adama hiç alakası olmadığı halde cemaatçi yaftası yapıştırmak isteyenler var nasıl ki Aziz Yıldırım Atatürk çü olmadığı halde mizansenler ve göz boyamalar ile öyle gösterilmeye çalışılıyorsa.


Tümer Topal Köşe Yazıları