Başakşehir, Serdar Aziz'le ilgileniyor mu? Açıklama geldi

Başakşehir, Serdar Aziz'le ilgileniyor mu? Açıklama geldi

Lider Medipol Başakşehir'de Başkan Göksel Gümüşdağ, transfer çalışmalarıyla ilgili bilgi verdi.
Serdar Aziz'den sonra onun da bileti kesildi

Serdar Aziz'den sonra onun da bileti kesildi

Teknik direktör Fatih Terim’in sezonun ilk yarısında istenilen performansı gösteremeyen Eren Derdiyok’u Antalya kampına götürmeme kararı aldığı öğrenildi.
"Gol sorunumuzu çözer, mutlaka alalım"

"Gol sorunumuzu çözer, mutlaka alalım"

Şenol Güneş, Başkan Orman ile yaptığı görüşmede eski oyuncusunun alınmasını devam şartları arasında gösterdi. Yönetim Trabzonspor ile görüşmelere hız verdi.
Tolgay Arslan'da sıcak gelişme

Tolgay Arslan'da sıcak gelişme

Beşiktaş'ta kadro dışı bırakılan Tolgay Arslan takıma dönüyor. Özür dileyen Tolgay, Şenol Güneş'in onay vermesi halinde Antalya kampında yer alacak.
Muğdat Çelik'e talip var

Muğdat Çelik'e talip var

Spor Toto Süper Lig'de sezonun ilk yarısını 17 puanla 15'inci sırada tamamlayan Akhisarspor'da transfer çalışmaları hız kazandı.
İşte Atatürk'ün tuttuğu takım

İşte Atatürk'ün tuttuğu takım

Ankaralı ünlü koleksiyoner Muhammet Yüksel, Mutafa Kemal Atatürk'ün tuttuğu takımı gösteren o belgeyi ortaya çıkardı...
Instagram'ın yeni gözdesi!

Instagram'ın yeni gözdesi!

Instagram'ın yeni gözdesi Olya Abramovich seksi pozlarıyla yürek hoplatıyor.
Barmenlikten modelliğe

Barmenlikten modelliğe

27 yaşındaki Kanadalı Misa Campo, California'da barmenlik yaptığı sırada bir fotoğrafçı tarafından keşfedilerek modelliğe adım attığını açıkladı.

Yıl 1974

Genç bir delikanlı kendisini ömür boyu parçalı formaya gönülden bağlayacak sözleşmeye Metin Oktay’ın yanında imza attı.

Yıl 1974

Belçika’da yaşayan Ünal Aysal, ileride çok büyüyecek şirketinin temelini attı.

***

Yıl 1985

Fatih Terim, futbol kariyerini Galatasaray kaptanı olarak tamamladı ve sahaya helikopterle indirilip görkemli bir jübileyle omuzlarda uğurlandı.

Yıl 1985

Ünal Aysal şirketinin iş alanını genişletip elektrik üretimi, anahtar teslim santral inşa ve finansmanı projelerine girişiyor, kapitalizmin kurallarını iyice ezberleyip makinedeki en büyük çark olmayı öğreniyordu.

***

Anlayacağınız iş adamlarından oluşan yönetim kurulları artık oldukça ciddiye alınıp Mobbing olarak adlandırılan ve iş yerlerinde sıklıkla uygulanan yıldırma politikalarından gayet haberdarlar.

Terim’le görüşülüp anlaşılmış gibi resmi siteden ve kulüp kanalından duyuru yapıldı ama aslında  hocanın önüne bir sözleşme dahi konmadı. Böylece “Terim, Galatasaray’ı istemiyor” algısı bilinçli olarak yayıldı ve şimdilerde kullanılmak üzere buzluğa kaldırıldı.

Taraftarın çok sevdiği Oktay Mahmuti ile de 2+2 yıllık sözleşme uzatıldığını ama kısa süre sonra böyle bir anlaşmanın olmadığını anımsarsınız. Ardından gelen “Başkan’a küfretti(!)” haberleriyle itibarsızlaştırma ve ayrılık.

Alex’in “koskoca Fenerbahçe başkanının önünde bacak bacak üstüne attığı” ve “elinde tweet” olduğu için gönderildiğini de anımsayın.

Yöntem ve amaç hep aynı.

Zaten böyle isimleri itibarsızlaştırmadan gönderirseniz iki gün sonra peşlerinden siz de gidersiniz.

Bundan korkuyorlar.

“Tebrik mesajları da alıyoruz” açıklaması da bu korkunun bir itirafıdır.

Bu itirafın da, o zamana kadar pek demeç vermeyip Fatih Terim’e Milli Takım teklifi geldiğinde:

"Konu Milli Takım iken Fatih hocanın ayrılığına tepki vermek vatan hainliği olur" diyerek kıs kıs gülen birinden gelmesi de manidardır.

GS TV'nin dün Terim ile yolların ayrılması haberiyle neredeyse eş zamanlı olarak “TFF ile sözleşme imzalamış zaten” yalan haberini vermesi de tesadüf değil.

Hepsi bu itibarsızlaştırma ve tepkiyi minimize etme planının bir parçası.

***

Yıl 2013

Yıllarca ortalıkta olmayan, 12 yıl evveline kadar kulübe üye olup olmadığını bile bilmeyen “'Ben olduğum sürece Terim burada” diyerek seçim kazanan Sayın Ünal Aysal ve yönetimi 19 yılı aktif olmak üzere 40 yıldır Galatasaray’a hizmet eden Fatih Terim’in sözleşmesini “Galatasaray değerlerine uygun davranmadığı”(!) gerekçesiyle, O takımının başında antrenmandayken televizyonlara servis etti. Terim, işine son verildiğini kızından öğrendi.

Galatasaray değerleri de elbet bunu gerektirirdi.

***

Anımsatayım:

Adnan Polat göreve geldiğinde sevinç çığlıkları yükseliyordu. Arena protestosu sırasında aldığı yanlış tavır onun için sonun başlangıcı olmuştu. Taraftar onu bir daha hiç affetmedi.

Ünal Aysal göreve geldiğinde sevinç çığlıkları yükseliyordu. Fatih Terim’e bu muameleyi reva gördüğü için taraftar onu hiç affetmeyecek.

Sonun başlangıcına hoşgeldiniz.

YORUMLAR

atakan 26 Eylül 2013 Perşembe 19:35

onlarda bu oyunun altında kalcakkkbülent tulun naz başkan siz bittiniz yeterince kendini ön plana cıkardın artık gitme zamanı başkan istifa ve onun yalakaları defolun siz fatih terimin tırnagı olamassınız......

rahat bırakın 2 Ekim 2013 Çarşamba 20:38

herşeyi anladım madem imparator ile çalışmak istemedin de neden sene başında yapmadın bunu..milli takım bahanesine gerek yoktu..çünkü cesaret gösteremedin bu kadar basit..şimdi de birçok maymuna telefon mesajlarını servis ediyorsun..ama hiç inandırıcı değil..yazık koskoca galatasaray neler ile uğraşıyor..şaka gibi

Ziyaretçi 3 Ekim 2013 Perşembe 19:28

belliydi zaten hacan


Tümer Topal Köşe Yazıları